Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wpadka al-Szabab

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 marca 2016

Kenijskie wojska zabiły co najmniej 34 bojówkarzy al-Szabab podczas starć na południu Somalii.

W miniony weekend kenijskie wojska starły się z bojówkarzami al-Szabab. Wskutek walk zginęło 34 islamistów. Siłom misji Unii Afrykańskiej udało się przejąć znaczne ilości broni i uzbrojenia / Zdjęcie: AMISOM

W miniony weekend kenijskie wojska dwukrotnie starły się z bojówkarzami organizacji islamistycznej Harakat al-Szabab al-Mudżahedin. Wskutek walk śmierć poniosło 34 islamistów. Zginęło też 2 Kenijczyków, a kolejnych 5 odniosło obrażenia ciała.

Do pierwszego starcia doszło w sobotę w pobliżu miasta Afmadow na południu kraju. Islamiści zaatakowali konwój sił Unii Afrykańskiej AMISOM (African Union Mission in Somalia, Islamiści znów atakują w Somalii, 2015-06-22). Pod jednym z samochodów eksplodowało improwizowane urządzenie wybuchowe. Wskutek eksplozji zginęło 2 kenijskich żołnierzy. W następstwie zdarzenia wywiązała się kilkugodzinna wymiana ognia, w której śmierć poniosło 21 bojówkarzy.

Następnego dnia obie strony starły się ze sobą w pobliżu miasta Ras Kamboni. Kenijczykom udało się wyeliminować 13 islamistów. Do niewoli dostało się kilku bojówkarzy, w tym jeden z dowódców polowych.

Kenia jest jednym z państw zaangażowanych w misję AMISOM w Somalii. W ostatnich latach kenijskie wojska wielokrotnie padały ofiarą ataków islamistów. W styczniu bojówkarze al-Szabab zajęli bazę sił wielonarodowych na przedmieściach miasta El Adde, położonego na terenie południowo-zachodniego regionu administracyjnego Gedo. W wyniku ataku zginęło kilkudziesięciu Kenijczyków (al-Szabab potwierdza zajęcie bazy UA, 2016-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.