Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Londyn wyśle żołnierzy do Afryki

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 września 2015

Premier Wielkiej Brytanii zadeklarował gotowość wysłania do wschodniej Afryki ponad 300 brytyjskich żołnierzy.

Brytyjscy żołnierze wysyłani do Somalii wezmą udział w szkoleniu lokalnych oddziałów wojskowych, przygotowywanych do walki z bojówkarzami organizacji islamistycznych. Pomogą również w rozbudowie ośrodków dla uchodźców i baz wojskowych kontrolowanych przez siły wielonarodowe / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Deklaracja Davida Camerona padła podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Londyn zamierza wysłać do wschodniej Afryki kilkuset żołnierzy. Brytyjczycy mają wspierać wysiłki społeczności międzynarodowej, zmierzającej do ustabilizowania sytuacji wewnętrznej w ogarniętych wojną domową Somalii i Sudanie Południowym.

Według brytyjskiego przywódcy, ok. 70 żołnierzy British Army ma trafić do Somalii. Wojskowi wejdą w skład wielonarodowych sił pokojowych. Brytyjczycy najprawdopodobniej będą pełnić służbę w ramach misji Unii Afrykańskiej, AMISOM (African Union Mission in Somalia). Siły UA poniosły w ostatnich miesiącach ciężkie straty w walce z bojówkarzami Harakat al-Szabab al-Mudżahedin (Islamiści zajęli bazę UA, 2015-06-27; Islamiści znów atakują w Somalii, 2015-06-22).

Kolejna grupa 250-300 brytyjskich żołnierzy ma wzmocnić kontyngent misji stabilizacyjnej ONZ w Sudanie Południowym, UNMISS (United Nations Mission in the Republic of South Sudan, Chiński batalion UNMISS rozpoczyna służbę, 2015-06-01). Personel misji liczy obecnie ok. 12 tys. żołnierzy i policjantów, wspieranych przez ponad 2000 cywilnych pracowników i wolontariuszy.

W skład brytyjskiego kontyngentu wchodzić mają przede wszystkim żołnierze z jednostek inżynieryjnych i personel medyczny. Londyn zapewnia, że Brytyjczycy nie będą angażować się w działania zbrojne. Rząd Wielkiej Brytanii chce w ten sposób uspokoić polityków opozycji i część klasy politycznej, obawiającej się o bezpieczeństwo wojskowych wysyłanych do Afryki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.