Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japoński budżet obronny

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

Władze Japonii zatwierdziły nowy budżet obronny.

Czwarty rok z rzędu Japonia zwiększy wydatki obronne. W 2016 japoński resort obrony będzie miał do dyspozycji ponad 5 bln JPY / Zdjęcie: MO Japonii

Rząd premiera Shinzō Abe zatwierdził projekt budżetu obronnego państwa na 2016. Japońskie ministerstwo obrony będzie miało do dyspozycji 5,05 bln JPY (162,6 mld zł), co oznacza wzrost o 1,5% w porównaniu do br. (Japonia zwiększy budżet obronny, 2015-08-21). Rok budżetowy zaczyna się w Japonii 1 kwietnia.

Dodatkowe środki finansowe pozwolą na pokrycie kosztów zakupu nowego uzbrojenia, w tym m.in. przemiennopłatów V-22B Block C Osprey (V-22 dla Japonii, 2015-07-15), samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania E-2D Advanced Hawkeye (Japonia kupiła E-2D, 2015-06-02), pierwszej partii samolotów wielozadaniowych F-35A (Japoński pocisk dla F-35, 2014-07-04), bezzałogowych statków latających RQ-4 Global Hawk (Global Hawki dla Japonii w Kongresie USA, 2015-11-22) i nowych niszczycieli rakietowych wyposażonych w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis (Kolejne niszczyciele Aegis dla Japonii, 2013-07-08). Tokio sfinansuje też wprowadzenie do służby JS Kaga (DDH 184) - 2. śmigłowcowca typu Izumo ((Wodowanie JS Kaga, 2015-08-28)).

Kolejny wzrost wydatków obronnych Japonii podyktowany jest zmieniającym się poziomem bezpieczeństwa w regionie. Od wielu lat japońską politykę zbrojeniową napędza spór polityczny z ChRL. Jednym z jego aspektów jest kwestia kontroli nad archipelagiem wysp Senkaku/Diaoyu (Prowokacje nad Morzem Wschodniochińskim, 2015-10-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra