Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot japońskiego F-35A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 sierpnia 2016

W zakładach Lockheed Martina w Fort Worth oblatano pierwszy samolot wielozadaniowy F-35A Lightning II przeznaczony dla Japonii.

Pierwszy japoński F-35A podczas oblotu. Zakłady w Fort Worth dostarczą Kōkū Jieitai 4 samoloty.  38 pozostałych będzie zmontowanych w zakładach MHI w Nagoi / Zdjęcie: Lockheed Martin

Pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy F-35A Lightning II w barwach Kōkū Jieitai (Japońskich Wojsk Lotniczych Samoobrony) został zaprezentowany publicznie w połowie bieżącego miesiąca. Już 24 sierpnia samolot, noszący nr takt. 69-8701, oznaczany przez producenta jako AX-1, wzbił się po raz pierwszy w powietrze.

Podczas lotu, trwającego 95 minut, który rozpoczął się i zakończył w Fort Worth w Teksasie, za sterami samolotu zasiadał pilot doświadczalny Lockheed Martina Paul Hattendorf.

Rząd w Tokio zamówił 42 F-35A. 3 kolejne samoloty, zostaną zmontowane w zakładach w Fort Worth, podobnie jak AX-1. Mają one zostać przekazane Kōkū Jieitai przed końcem br. Natomiast 38 pozostałych japońskich F-35A będzie zmontowanych w zakładach Mitsubishi Heavy Industries w Nagoi.

W Nagoi zlokalizowane zostanie także centrum obsługi, napraw, przeglądów i modernizacji płatowca F-35A dla odbiorców z rejonu północnego Pacyfiku. W drugiej dekadzie bieżącego stulecia placówka w Japonii rozpocznie prace obsługowe przy silnikach Pratt & Whitney F135 (Nowy budżet obronny Japonii, 2016-08-19).

W bazie USAF Eglin na Florydzie rozpoczęło się już szkolenie pierwszych oficerów i żołnierzy personelu obsługowego Kōkū Jieitai, którzy zajmą się eksploatacją Lightningów II. Pierwszy kurs dla japońskich pilotów rozpocznie się w bazie Luke w listopadzie br. Japońskie F-35A będą stacjonować w bazie lotniczej Misawa (100. F-35A dla US Air Force, 2016-08-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.