Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japoński pocisk dla F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 lipca 2014

Mitsubishi Electric chce opracować, wspólnie z MBDA, nowy pocisk przeznaczony dla samolotu wielozadaniowego F-35A.

Rząd w Tokio nabył 42 F-35A. Łączny koszt ich zakupu, eksploatacji, napraw i obsługi technicznej przez okres 20 lat, szacowany jest na 20,5 mld USD (62,5 mld zł) / Rysunek: MO Japonii

Jak donosi agencja Reuters, koncern Mitsubishi Electric zawarł już wstępne porozumienie z europejskim przedsiębiorstwem MBDA w sprawie wspólnego opracowania nowego kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze średniego zasięgu, przeznaczonego dla nowych japońskich samolotów F-35A, a także dla innych ich użytkowników. Oznacza to zarazem kolejny krok naprzód w procesie zmianach regulacji prawnych dotyczących eksportu japońskiego uzbrojenia (ChRL krytycznie o japońskim eksporcie uzbrojenia, 2014-04-04).

Mitsubishi Electric jest producentem rodzimych pocisków powietrze-powietrze średniego zasięgu, AAM-4, które używane są przez F-15 i F-2 Nihon Koku Jieitai (japońskie Wojska Lotnicze Samoobrony). Według anonimowych informatorów Japończycy mieliby dostarczać elementy nowych pocisków. Na razie mają wykonać studium wykonalności projektu. Wartość ewentualnej umowy jest nieznana.

O dalszych losach przedsięwzięcia zadecyduje posiedzenie komitetu sterującego, którego członkowie, reprezentujący interesy Londynu i Tokio, mają spotkać się podczas salonu Farnborough International. Impreza rozpoczyna się 14 lipca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.