Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia wykryła niezidentyfikowany OP

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 lutego 2016

Japońska marynarka wojenna wykryła niezidentyfikowany okręt podwodny w pobliżu zachodnich wybrzeży kraju.

W wodach Morza Japońskiego wykryto niezidentyfikowany okręt podwodny. Według japońskiej prasy intruz mógł należeć do Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL. W pościg za jednostką włączył się m.in. morski samolot patrolowy P-3C Orion / Zdjęcie: MO Japonii

Ministerstwo obrony Japonii poinformowało o incydencie, który miał miejsce w pobliżu wyspy Cuszima. Załoga morskiego samolotu patrolowego P-3C Orion wykryła niezidentyfikowany okręt podwodny, idący wodami Morza Japońskiego. Jednostka kierowała się w stronę Morza Wschodniochińskiego. Jej trasę śledził również japoński śmigłowiec morski, a także niszczyciel rakietowy Asagiri (DD 151), typu Asagiri.

Tokio nie poinformowało, do którego państwa należał wykryty okręt podwodny. Według miejscowej prasy intruz miał należeć do Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL. W przeszłości wielokrotnie dochodziło do podobnych incydentów na japońskich wodach terytorialnych (Tokio oskarża Pekin o kolejną prowokację, 2014-03-12).

Do tego typu prowokacji najczęściej dochodzi w pobliżu spornych wysp Senkaku/Diaoyu na Morzu Wschodniochińskich. Samoloty wojskowe ChRL regularnie naruszają japońską przestrzeń powietrzną lub strefę identyfikacji obrony powietrznej (Więcej F-15J na Okinawie, 2016-02-01; Prowokacje nad Morzem Wschodniochińskim, 2015-10-21), a okręty chińskiej marynarki wojennej wchodzą na wody kontrolowane przez Tokio.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra