Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne opóźnienie USS Gerald R. Ford

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 października 2016

US Navy najprawdopodobniej nie odbierze w listopadzie atomowego lotniskowca USS Gerald R. Ford.

USS Gerald R. Ford, jako pierwszy z lotniskowców nowego typoszeregu, poddawany jest rygorystycznym testom, które opóźniają odbiór / Zdjęcie: USN

Stoczni Newport News Shipbuilding (NNS) najprawdopodobniej znowu nie uda się dotrzymać terminu przekazania atomowego lotniskowca USS Gerald R. Ford (CVN 78), typu Gerald R. Ford. Do niedawana zakładano, że okręt trafi do US Navy w listopadzie (Opóźnienie USS Gerald R. Ford, 2016-07-14). Kolejne opóźnienie tłumaczone jest potrzebą wyjaśnienia przyczyn awarii generatorów, do których doszło kilkukrotnie podczas letnich testów.

Termin odbioru USS Gerald R. Ford przekładano kilkukrotnie. Pierwotnie zakładano, że okręt trafi do US Navy w 2015 (Odbiór USS Gerald R. Ford, 2016-04-08). Powodem opóźnień są przeciągające się testy wyposażenia pokładowego, w tym m.in. katapult elektromagnetycznych i nowych urządzeń do hamowania lądujących samolotów.

Konstrukcja USS Gerald R. Ford ukończona jest w 98%. Producent z Newport News z Wirginii przekazał US Navy większość pomieszczeń załogi. Po wejściu do służby CVN 78 zastąpi wycofany już z linii atomowy lotniskowiec USS Enterprise (CVN 65).

W stoczni NNS trwają obecnie prace nad 2. z lotniskowców typu Gerald R. Ford, przyszłym USS John F Kennedy (CVN 79, Budowa CVN 79 zgodnie z planem, 2016-09-15). Późnym latem rozpoczęto też przygotowania do produkcji kolejnej jednostki, USS Enterprise (CVN 80, Przygotowania do budowy USS Enterprise, 2016-09-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.