Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prezydent mianował Dowódcę Wojsk OT

Strategia i polityka, 30 grudnia 2016

Prezydent Andrzej Duda mianował generała brygady Wiesława Kukułę na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Gen. bryg. Wiesław Kukuła / Zdjęcie: MON

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP gen. bryg. Wiesław Kukuła obejmie stanowisko 1 stycznia 2017, z dniem wejścia w życie ustawy z dnia 16 listopada 2016 o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw, wprowadzającej nowy rodzaj Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Wojska Obrony Terytorialnej (5344 urządzeń z PCO dla WP, 2016-12-19, Javelin dla OT?, 2016-11-25).

Gen. bryg. Wiesław Marian Kukuła urodził się 16 marca 1972 w Częstochowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności i Wojskowej Akademii Technicznej, w której ukończył studia magisterskie, na kierunku elektronika i telekomunikacja. Po ukończeniu szkoły oficerskiej w 1996 gen. Kukuła pełnił służbę w 1. Pułku Specjalnym Komandosów (obecnie Jednostka Wojskowa Komandosów) na stanowiskach: dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, szefa łączności, szefa sekcji wsparcia dowodzenia i łączności oraz szefa sztabu.

W l. 2003-2004 pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Składzie Międzynarodowych Sił Stabilizacyjnych w Republice Iraku, a w latach 2006-2012 związany był z Dowództwem Wojsk Specjalnych, w którym zajmował stanowiska szefa wydziału oraz szefa pionu – zastępcy szefa sztabu. Mianowany na stopień pułkownika w 2008. Od 2012 dowodził Jednostką Wojskową Komandosów (Nowy dowódca JWK, 2016-10-24).

20 września 2016 został wyznaczony na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. 23 listopada 2016 został mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stopień generała brygady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.