Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano termin przyjęcia do służby LCS 10

Marynarka wojenna, 14 marca 2017

US Navy podała termin przyjęcia do służby okrętu USS Gabrielle Giffords.

10 czerwca US Navy przyjmie do służby okręt USS Gabrielle Giffords / Rysunek: USN

Amerykański okręt USS Gabrielle Giffords (LCS 10), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS) zostanie przyjęty do służby 10 czerwca. Ceremonia zostanie zorganizowana w Galveston, w Teksasie. Następnie jednostka skieruje się do portu macierzystego w San Diego.

USS Gabrielle Giffords jest 10. okrętem klasy LCS i 5. jednostką typu Independence. Jej budowę zapoczątkowano wiosną 2014 położeniem stępki. Okręt zwodowano w lutym 2015 (Wodowanie USS Gabrielle Giffords, 2015-03-10). Kilka miesięcy później go ochrzczono (Chrzest USS Gabrielle Giffords, 2015-06-15). USN odebrałą okręt pod koniec grudnia (USS Gabrielle Giffords odebrany, 2016-12-27).

Okręt nazwano dla uhonorowania Gabrielle Giffords, byłej członkini Izby Reprezentantów z Arizony. Giffords zrezygnowała z zasiadania z Kongresie USA po nieudanym zamachu na jej życie, zorganizowanym 8 stycznia 2011 w Tuscon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.