Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakistan kupił kolejne Erieye

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 maja 2017

Wojska lotnicze Pakistanu zakupiły 3 samoloty wczesnego ostrzegania i kierowania Saab 2000 Erieye.

Pakistan zamówił 3 dodatkowe samoloty Saab 2000 z radarem Erieye / Zdjęcie: Peter Karlsson, Saab

W ubiegłym tygodniu szwedzki koncern zbrojeniowy Saab poinformował o podpisaniu umowy na dostawę samolotów wczesnego ostrzegania i kierowania (AEW&C). Jej wartość to 1,35 mld SEK (ok. 580 mln zł). Dostawy będą realizowane od 2017 do 2020 (Saab prezentuje GlobalEye, 2016-02-16, Drugi Saab 340 AEW dla Tajlandii, 2012-10-19, EMB-145 AEW&C przekazany Indiom, 2012-08-17).

Zlecenie ma zostać zaksięgowane przez Saaba w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Szwedzi nie ujawnili nabywcy samolotów, zasłaniając się specyfiką sektora obronności dopuszczającą do sytuacji, w której w zależności od okoliczności dotyczących zakupu produktu i strony kupującej, informacje na jej temat nie są ujawniane.

Jednak najnowszy magazyn Air Forces Monthly rzuca na tę transakcję nowe światło. W zamieszczonym w nim wywiadzie dowódca Pāk Fizā’iyah (wojsk lotniczych Pakistanu marsz. Sohail Aman ujawnił, że wkrótce kierowany przez niego rodzaj sił zbrojnych otrzyma 3 nowe samoloty Saab 2000 AEW&C, z zabudowanym radarem Erieye. Pierwszy z nich trafi do Pakistanu w grudniu br., a pozostałe – w 2018.

Pakistańczycy zamówili wcześniej 7 Saabów 2000 AEW&C. 3 nich zostały uszkodzone podczas ataku na bazę MInhas (Kamra) podczas ataku talibów w sierpniu 2012. Dwa samoloty udało się naprawić własnymi siłami. Oprócz nich Pāk Fizā’iyah eksploatują także inne samoloty AEW&C – 4 chińskie turbośmigłowe Shaanxi ZDK-03 (Rollout ZDK-03 AEW&C, 2010-11-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.