Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab prezentuje GlobalEye

Lotnictwo wojskowe, 16 lutego 2016

Szwedzkie przedsiębiorstwo wprowadza do oferty nowy samolot rozpoznawczy.

Jako potencjalni nabywcy GlobalEye postrzegane są kraje Azji, Bliskiego Wschodu i Europy / Rysunek: Saab

Saab poinformował dziś o wprowadzeniu do oferty nowego samolotu rozpoznawczego, nazwanego GlobalEye. Jest to połączenie odrzutowca klasy biznes Bombardier Global 6000 z nowym radiolokatorem Erieye ER. Pod koniec ub. r. dwa samoloty tego typu zakupiły wojska lotnicze i obrony powietrznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Rozpoznawcze Bombardiery dla ZEA, 2015-11-10).

Według producenta GlobalEye będzie zdolny do jednoczesnego wykrywania, śledzenia i obserwacji obiektów w przestrzeni powietrznej, na lądzie i na morzu. Radiolokator Erieye ER, o znacznie większym zasięgu w porównaniu z wersją klasyczną, ma być zdolny także do wykrywania i śledzenia naziemnych celów ruchomych i celów o bardzo małej skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych, jak statki powietrzne stealth, pociski manewrujące, czy peryskopy okrętów podwodnych, w środowisku działania silnych zakłóceń aktywnych (Drugi Saab 340 AEW dla Tajlandii, 2012-10-19, EMB-145 AEW&C przekazany Indiom, 2012-08-17).

GlobalEye zostanie wyposażony w nowe urządzenia wywiadu telekomunikacyjnego i elektronicznego, nowy układ kierowania, dowodzenia i łączności i nowe wyposażenie samoobrony. Samolot ma być zdolny do operowania na wysokości 9100 m, przez 11 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra