Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab prezentuje GlobalEye

Lotnictwo wojskowe, 16 lutego 2016

Szwedzkie przedsiębiorstwo wprowadza do oferty nowy samolot rozpoznawczy.

Jako potencjalni nabywcy GlobalEye postrzegane są kraje Azji, Bliskiego Wschodu i Europy / Rysunek: Saab

Saab poinformował dziś o wprowadzeniu do oferty nowego samolotu rozpoznawczego, nazwanego GlobalEye. Jest to połączenie odrzutowca klasy biznes Bombardier Global 6000 z nowym radiolokatorem Erieye ER. Pod koniec ub. r. dwa samoloty tego typu zakupiły wojska lotnicze i obrony powietrznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Rozpoznawcze Bombardiery dla ZEA, 2015-11-10).

Według producenta GlobalEye będzie zdolny do jednoczesnego wykrywania, śledzenia i obserwacji obiektów w przestrzeni powietrznej, na lądzie i na morzu. Radiolokator Erieye ER, o znacznie większym zasięgu w porównaniu z wersją klasyczną, ma być zdolny także do wykrywania i śledzenia naziemnych celów ruchomych i celów o bardzo małej skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych, jak statki powietrzne stealth, pociski manewrujące, czy peryskopy okrętów podwodnych, w środowisku działania silnych zakłóceń aktywnych (Drugi Saab 340 AEW dla Tajlandii, 2012-10-19, EMB-145 AEW&C przekazany Indiom, 2012-08-17).

GlobalEye zostanie wyposażony w nowe urządzenia wywiadu telekomunikacyjnego i elektronicznego, nowy układ kierowania, dowodzenia i łączności i nowe wyposażenie samoobrony. Samolot ma być zdolny do operowania na wysokości 9100 m, przez 11 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.