Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoznawcze Bombardiery dla ZEA

Lotnictwo wojskowe, 10 listopada 2015

Zjednoczone Emiraty Arabskie zamówiły dwa samoloty rozpoznawcze Bombardier Global 6000, wyposażone m. in. w radar Erieye.

Wizualizacja samolotu rozpoznawczego Global 6000 w barwach sił zbrojnych ZEA / Rysunek: Saab

Wojska lotnicze i obrony powietrznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich zakupiły 2 samoloty rozpoznawcze, opracowane na bazie odrzutowca klasy biznes Bombardier Global 6000 (Morska wersja Globala 5000 , 2015-02-10, Global 6000 certyfikowany w Brazylii, 2013-01-23). Wartość umowy to 1,27 mld USD (nieco ponad 5 mld zł). Terminy dostaw nie zostały podane do publicznej wiadomości. W pobitym polu pozostały m. in. Boeing 737 (Trzej potencjalni następcy J-STARS, 2015-08-11) i Northrop Grumman E-2D Advanced Hawkeye (Japonia kupiła E-2D, 2015-06-02).

Arabskie samoloty zostaną wyposażone w nową wersję radiolokatora Saab Erieye, a także radar poszukiwawczy, zabudowany w owiewce pod kadłubem i głowicę optoelektroniczną. Dzięki temu Globale 6000 należące do ZEA będą mogły prowadzić obserwację i śledzenie celów w przestrzeni powietrznej, na lądzie i na wodzie.

W ramach umowy Szwedzi zajmą się także modernizacją pary Saabów 340, używanych przez ZEA do zadań wczesnego wykrywania i ostrzegania (Drugi Saab 340 AEW dla Tajlandii, 2012-10-19). Najprawdopodobniej polegać ona będzie na zabudowaniu nowej wersji radiolokatora Erieye i związanego z nim wyposażenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.