Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Carney

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 kwietnia 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Carney powrócił do bazy morskiej w Rocie po zakończeniu patrolu bojowego na Morzu Śródziemnym.

USS Carney powrócił do bazy morskiej w Rocie po zakończeniu kolejnej misji bojowej na Morzu Śródziemnym. W jej trakcie okręt odbył wizyty w portach morskich siedmiu państw regionu / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class James R. Turner, USN

USS Carney (DDG 64), typu Arleigh Burke, powrócił do Base Naval Rota na południu Hiszpanii po czterech miesiącach spędzonych na misji. W tym czasie okręt prowadził działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy, służąc przede wszystkim na Morzu Śródziemnym.

Podczas misji USS Carney wziął udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z lokalnymi partnerami, w tym siłami morskimi Bułgarii, Malty, Rumunii, Turcji i Ukrainy. W połowie lutego USS Carney przeprowadził działania operacyjne na Morzu Czarnym wspólnie z operującym w rejonie drugim z amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, USS Ross (DDG 71, Amerykańskie niszczyciele na Morzu Czarnym, 2018-02-19).

W l. 2014-2015 cztery niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke, wyposażone w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, zostały przebazowane do Hiszpanii, skąd prowadzą działania operacyjne, stanowiąc europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Poza USS Carney do Europy trafiły również: USS Ross, USS Donald Cook (DDG 75, Nowa misja USS Donald Cook, 2018-03-15) i USS Porter (DDG 78). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.