Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Donald Cook wrócił do Roty

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 22 listopada 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook powrócił do hiszpańskiej bazy morskiej w Rocie po zakończeniu kilkumiesięcznej misji bojowej na wodach Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego.

USS Donald Cook powrócił do bazy morskiej na południu Hiszpanii / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Theron J. Godbold, USN

Przed kilkoma dniami amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook (DDG 75), typu Arleigh Burke, zakończył kolejną misję bojową w regionie. Przez ostatnie cztery miesiące okręt przemierzał wody Morza Śródziemnego i Atlantyku, operując m.in. w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy (USS Donald Cook wraca do Roty, 2017-04-05).

W tym czasie okręt wziął udział w serii wielonarodowych i bilateralnych ćwiczeń morskich, prowadzonych wspólnie z jednostkami sojuniszczych flot operujących w regionie. USS Donald Cook uczestniczył m.in. w manerwach Saxon Warrior 2017 (Zakończono Saxon Warrior 17, 2017-08-14), Joint Warrior 2017, Formidable Shield 2017 i Dogu Akdeniz 2017.

USS Donald Cook jest jednym z czterech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, przebazowanych do Hiszpanii w l. 2014-2015. Poza nim w rejon działań wysłano także: USS Carney (DDG 64, USS Carney znowu w Rocie, 2016-12-04), USS Ross (DDG 71, USS Ross powrócił do Roty, 2017-07-27) i USS Porter (DDG 78, USS Porter zakończył patrol, 2017-04-13). Okręty stanowią europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Wyposażono je w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra