Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańskie niszczyciele na Morzu Czarnym

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 lutego 2018

Dwa amerykańskie niszczyciele rakietowe operują jednocześnie na wodach Morza Czarnego.

Niszczyciel rakietowy USS Carney przechodzi Cieśninę Bosfor w drodze na Morze Czarne, gdzie wkrótce dołączy do USS Ross / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class James R. Turner, USN

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy USS Carney (DDG 64, USS Carney znowu w Rocie, 2016-12-04), typu Arleigh Burke, dołączył do operującego na Morzu Czarnym od dłuższego czasu niszczyciela USS Ross (DDG 71, Śródziemnomorska misja USS Ross, 2018-01-09). W najbliższych dniach obie jednostki przeprowadzą serię operacji morskich związanych z ochroną amerykańskich interesów w regionie, wsparciem lokalnych partnerów oraz zapewnieniem swobody żeglugi.

Operujące na Morzu Czarnym okręty na stałe stacjonują w Base Naval Rota na południu Hiszpanii. Obie jednostki regularnie prowadzą operacje morskie na obszarze odpowiedzialności 6. floty US Navy. Ich zadaniem jest współpraca z siłami morskimi lokalnych partnerów, przejawiająca się m.in. prowadzeniem wspólnych patroli bojowych oraz udziałem we współorganizowanych, bilateralnych lub wielonarodowych ćwiczeniach morskich.

W l. 2014-2015 cztery niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke, wyposażone w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, zostały przebazowane do Hiszpanii, skąd prowadzą działania operacyjne, stanowiąc europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Poza USS Ross i USS Carney do Europy trafiły również: USS Donald Cook (DDG 75, USS Donald Cook wrócił do Roty, 2017-11-22) i USS Porter (DDG 78, USS Porter zakończył patrol, 2017-04-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.