Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Śródziemnomorska misja USS Ross

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross rozpoczął kolejny patrol bojowy na obszarze odpowiedzialności 6. floty US Navy.

USS Ross dotarł do Naval Station Rota w Hiszpanii w czerwcu 2014 jako drugi z czterech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke wysłanych do Europy / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Grant Wamack, USN

Niszczyciel rakietowy USS Ross (DDG 71), typu Arleigh Burke, opuścił w poniedziałek Naval Station Rota na południu Hiszpanii, rozpoczynając kolejną misję bojową na europejskim teatrze działań. W najbliższych tygodniach amerykański okręt będzie prowadził działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy, a więc przede wszystkim na Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim.

Do zadań okrętu należeć będzie patrolowanie wybranych akwenów i współpraca z siłami morskimi regionalnych partnerów i sojuszników. USS Ross weźmie również udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z wybranymi państwami regionu.

Rozpoczęta w poniedziałek misja jest szóstą od czasu przybycia USS Ross do Roty (USS Ross powrócił do Roty, 2017-07-27). W l. 2014-2015 cztery niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke, wyposażone w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, zostały przebazowane do Hiszpanii, skąd prowadzą działania operacyjne, stanowiąc europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Poza USS Ross do Europy trafiły również: USS Carney (DDG 64, USS Carney znowu w Rocie, 2016-12-04), USS Donald Cook (DDG 75, USS Donald Cook wrócił do Roty, 2017-11-22) i USS Porter (DDG 78, USS Porter zakończył patrol, 2017-04-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.