Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śródziemnomorska misja USS Ross

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross rozpoczął kolejny patrol bojowy na obszarze odpowiedzialności 6. floty US Navy.

USS Ross dotarł do Naval Station Rota w Hiszpanii w czerwcu 2014 jako drugi z czterech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke wysłanych do Europy / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Grant Wamack, USN

Niszczyciel rakietowy USS Ross (DDG 71), typu Arleigh Burke, opuścił w poniedziałek Naval Station Rota na południu Hiszpanii, rozpoczynając kolejną misję bojową na europejskim teatrze działań. W najbliższych tygodniach amerykański okręt będzie prowadził działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy, a więc przede wszystkim na Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim.

Do zadań okrętu należeć będzie patrolowanie wybranych akwenów i współpraca z siłami morskimi regionalnych partnerów i sojuszników. USS Ross weźmie również udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z wybranymi państwami regionu.

Rozpoczęta w poniedziałek misja jest szóstą od czasu przybycia USS Ross do Roty (USS Ross powrócił do Roty, 2017-07-27). W l. 2014-2015 cztery niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke, wyposażone w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, zostały przebazowane do Hiszpanii, skąd prowadzą działania operacyjne, stanowiąc europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Poza USS Ross do Europy trafiły również: USS Carney (DDG 64, USS Carney znowu w Rocie, 2016-12-04), USS Donald Cook (DDG 75, USS Donald Cook wrócił do Roty, 2017-11-22) i USS Porter (DDG 78, USS Porter zakończył patrol, 2017-04-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra