Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Z easyJet z Krakowa do Londynu-Luton

Lotnictwo cywilne, 13 lipca 2018

Linie easyJet ogłosiły, że od 29 października rozpoczną loty z Krakowa na drugie, po obsługiwanym już Gatwick, londyńskie lotnisko Luton. Połączenie to będzie obsługiwane przez Airbusy A320 cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Rejsy z Krakowa na lotnisko Londyn-Luton mają być wykowywane cztery razy w tygodniu przez Airbusy  A320 / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Obserwujemy wzrost liczby podróżnych, którzy chcą latać z easyJet na krakowskich trasach. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjne ceny biletów nowego połączenia do londyńskiego Luton, sprawią że okaże się ono popularne wśród osób podróżujących służbowo i turystycznie – powiedziała Sophie Dekkers, Director UK Market.

Obecnie z Krakowa do Londynu lata trzech przewoźników. Linie easyJet wykonują loty na lotnisko Gatwick, British Airways na Heathrow, a Ryanair na Stansted. W sezonie lato 2018 easyJet oferują loty z Krakowa do Bazylei (także easyJet Switzerland), Belfastu, Bristolu, Edynburga, Genewy (easyJet Switzerland), Liverpoolu, Londynu-Gatwick, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu-Malpensy, Neapolu, Paryża-Charles de Gaulle i Wenecji.

Krakowskie lotnisko było pierwszym polskim portem lotniczym, jaki pojawił się w siatce połączeń easyJet. Pierwszy rejs tego przewoźnika z Krakowa odbył się w październiku 2004. W ubiegłym roku towarzystwo obsłużyło w Balicach niemal 900 tys. pasażerów, a od początku obecności na tym lotnisku z jego połączeń skorzystało już ponad 7,1 mln podróżnych. Obecnie easyJet są drugim pod względem liczby przewożonych pasażerów i liczby oferowanych tras tanim przewoźnikiem na krakowskim lotnisku. Poza Krakowem przewoźnik wykonuje loty tylko na jednej trasie do Polski – z Mediolanu-Malpensy do Lublina.

easyJet był jednym z pierwszych przewoźników niskokosztowych na krakowskim lotnisku i oferuje loty ze stolicy Małopolski już od czternastu lat. easyJet jest wśród największych linii lotniczych, także pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i oferowanych rejsów prosto z Krakowa – dodał prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek. Wielka Brytania jest najczęściej wybieranym kierunkiem podróży wśród naszych pasażerów. Londyn Luton jest już czwartym londyńskim portem lotniczym w siatce połączeń krakowskiego lotniska – podkreśłił Radosław Włoszek (LOT połączy Kraków z Tel Awiwem, 2018-07-12).

Trasa do Londynu-Luton to już 8. nowe połączenie, które ma zostać zainaugurowane w tegorocznym zimowym rozkładzie lotów z Krakowa po Tel Awiwie (LOT); Eindhoven (Transavia); Wiedniu (Laudamotion); Leeds-Bradford (Jet2.com); Kijowie, Lwowie i Ammanie (Ryanair).

easyJet przewożą rocznie ponad 82 mln pasażerów, z których ponad 13 mln podróżuje w celach biznesowych. Ich flota składa się obecnie z 314 Airbusów A319, A320, A321 i A320neo, które latają na ponad 980 trasach na 156 lotnisk w 33 krajach. Ponad 300 mln Europejczyków w ciągu godziny może dojechać do lotniska obsługiwanego przez easyJet (Łączone loty easyJet na dalekich trasach, 2017-09-15).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.