Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Global Combat Ship dla Kanady

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lipca 2018

Wielonarodowe konsorcjum Canada’s Combat Ship Team złożyło ostateczną ofertę w przetargu na nowe fregaty rakietowe dla Kanady.

W ramach programu Canadian Surface Combatant marynarka wojenna Kanady chce pozyskać piętnaście nowoczesnych fregat rakietowych. Nowe jednostki zastąpią w linii obecnie eksploatowane i zmodernizowane niemałym kosztem okręty typu Halifax i wycofane już ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois / Zdjęcie: Michał Jarocki

Ofertę złożono grupie stoczniowej Irving Shipbuilding z Halifaxu w Nova Scotia, która będzie odpowiadać za budowę nowych kanadyjskich fregat (Co dalej z kanadyjskimi fregatami?, 2018-04-18). Konsorcjum Canada’s Combat Ship Team (CCST) zaproponowało przedsiębiorstwu, a tym samym rządowi Kanady, konstrukcję okrętów w oparciu o projekt typ 26/Global Combat Ship, oferowany z powodzeniem na światowych rynkach przez BAE Systems.

Na korzyść zaproponowanego rozwiązania przemawiać ma m.in. fakt wyboru okrętów typ 26/GCS przez Australię i Wielką Brytanię. W pierwszym przypadku rząd w Canberze zdecydował się na zakup dziewięciu nowoczesnych fregat rakietowych typu Hunter w ramach programu SEA 5000 (BAE Systems tłumaczy wygraną w australijskim przetargu, 2018-07-09). Z kolei Royal Navy pozyska osiem jednostek typu City (Imię nowej fregaty typu City, 2018-03-02).

Poza BAE Systems konsorcjum CCST tworzą także: Lockheed Martin Canada, CAE, L3 Technologies, MDA i Ultra Electronics. Oddzielne oferty w kanadyjskim przetargu złożyły również: hiszpańska Navantia i francuska Naval Group, jednak ich oferty zostały wykluczone ze względów formalnych (Naval Group i Fincantieri wykluczone z przetargu, 2017-12-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra