Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferta Lockheed Martina w kanadyjskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 listopada 2017

Lockheed Martin Canada potwierdziło złożenie oferty w kanadyjskim przetargu na nowe, wielozadaniowe fregaty rakietowe.

Konsorcjum Canada's Combat Ship Team, w skład którego wchodzi m.in. Lockheed Martin Canada, zaoferowało Kanadzie zakup serii nowoczesnych fregat rakietowych proj. Global Combat Ship, opracowanych przez BAE Systems / Zdjęcie: Michał Jarocki

Ofertę złożyło Canada's Combat Ship Team, w skład którego, poza Lockheed Martin Canada, wchodzą również BAE Systems, CAE, L3 Technologies, MDA i Ultra Electronics. Propozycja zakłada budowę przez Kanadę serii wielozadaniowych fregat rakietowych opartych na projekcie jednostek Global Combat Ship (typ 26), opracowanym przez BAE Systems z myślą o Royal Navy (DSEI 2017: BAE Systems o Global Combat Ship, 2017-09-14).

Oferta Lockheed Martin Canada i pozostałych członków konsorcjum zakłada wykorzystanie kanadyjskiego przemysłu stoczniowego w budowie i przygotowaniu nowych okrętów do służby. W konstrukcję fregat ma zaangażować się duża grupa lokalnych podwykonawców i dostawców. W założeniu partnerów ma to przyczynić się do wzrostu zatrudnienia w rodzimym sektorze zbrojeniowym i podniesieniu jego potencjału produkcyjnego.

W ramach programu Canadian Surface Combatant marynarka wojenna Kanady chce pozyskać piętnaście nowoczesnych fregat rakietowych. Nowe jednostki zastąpią w linii obecnie eksploatowane i zmodernizowane niemałym kosztem okręty typu Halifax i wycofane już ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois (DSEI 2017: Ekspozycja okrętów, 2017-09-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.