Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji Carlo Margottini

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2018

Włoska fregata rakietowa powróciła do kraju po zakończeniu misji bojowej na Oceanie Indyjskim.

Podczas zakończonej misji fregata rakietowa Carlo Margottini przeszła ponad 51 tys. km i odbyła kurtuazyjne wizyty portowe w Arabii Saudyjskiej, Dżibuti, Katarze, Kenii, Kuwejcie, Omanie, Pakistanie, na Seszelach, Tanzanii i ZEA / Zdjęcie: MO Włoch

Przed kilkoma dniami fregata rakietowa Carlo Margottini (F 592), typu Bergamini, powróciła do Arsenale militare marittimo della Spezia z Ligurii, kończąc misję bojową. Okręt prowadził działania operacyjne przez 179 dni.

W tym czasie włoska fregata operowała w rejonie Zatoki Perskiej oraz na Oceanie Indyjskim, w tym nieopodal wschodnich wybrzeży Afryki. Od kwietnia do sierpnia Carlo Margottini prowadziła działania w ramach unijnej operacji morskiej Atalanta, funkcjonując jako okręt flagowy sił wielonarodowych.

Carlo Margottini jest trzecią fregatą rakietową typu Bergamini zbudowaną dla Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) przez rodzime Fincantieri. Okręt pozyskano w ramach programu FREMM (Fregata europea multi-missione). Jednostkę zbudowano w konfiguracji ZOP (Carlo Margottini przekazana, 2014-03-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra