Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-117A wciąż w akcji

Lotnictwo wojskowe, 04 marca 2019

Jak podaje portal scramble.nl, mimo oficjalnego wycofania ze służby w US Air Force w marcu 2008, samoloty stealth F-117A Nighthawk wciąż biorą udział w działaniach bojowych. Co więcej, jeden z jego korespondentów już w 2017 donosił o przerzuceniu na Bliski Wschód co najmniej 4 samolotów tego typu do bazy, znajdującej się na terenie Arabii Saudyjskiej, Kataru lub ZEA.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji w 2017 co najmniej 4 F-117A zostały użyte do bombardowania pozycji islamistów w Iraku i Syrii / Zdjęcie: USAF

Według jego informacji F-117A bombardowały pozycje terrorystów w Iraku i Syrii używając SDB. Podczas misji jeden z Nighthawków musiał lądować w wyniku awarii. Doniesienie to jest dość zaskakujące w świetle oficjalnych relacji US Air Force o użyciu do tych samych zadań innych samolotów stealth – F-22 i F-35. Być może F-117A posłużyły do testowania oprogramowania umożliwiającego użycie SDB przez Lightninga II ( F-35B debiutują w boju, 2018-09-28, F-22A bombardują Afganistan, 2017-11-22) …  

Pod koniec lutego w Internecie pojawiły się kolejne zdjęcia F-117A wykonujących loty nad Doliną Śmierci w Kalifornii (F-117A znowu latają, 2016-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.