Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IAI prezentuje Barak-MX

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2019

Koncern Israel Aerospace Industries wprowadza na rynek nowy system obrony powietrznej i przeciwrakietowej przed zagrożeniami z morza i lądu. Barak-MX jest przystosowany do zwalczania wielozadaniowych samolotów bojowych, śmigłowców, pocisków manewrujących oraz pocisków rakietowych ziemia-powietrze i ziemia-ziemia.

Wizualizacja jednej z konfiguracji systemu Barak-MX / Ilustracja: IAI

Barak-MX pozwala na zintegrowanie różnych typów radarów i wyrzutni pocisków w zależności od rodzaju zagrożenia i wykonywanej misji. Modułowość systemu umożliwia użytkownikowi budowanie go od podstawowej konfiguracji, a następnie stopniowe lub szybkie rozbudowanie zdolności – w zależności od potrzeb operacyjnych czy możliwości budżetowych.

W skład systemu mogą wchodzić wyrzutnie pocisków pionowego startu naprowadzanych radiolokacyjnie Barak MRAD (o zasięgu do 35 km), Barak LRAD (o zasięgu do 70 km) i Barak ER (o zasięgu do 150 km). Jak podaje producent ich zaletą jest pełna kompatybilność – co zapewnia użytkownikowi korzyści podczas obsługi, szkoleń czy ćwiczeń.

Innowacyjne rozwiązania wprowadzone do systemu Barak-MX sprawiają, że ma ogromną skuteczność na polu walki. System pozwala na szybką i adekwatną reakcję na pojawiające się zagrożenia. Jedną z najważniejszych jego zalet jest elastyczność – osiągnęliśmy ją przez integracje trzech pocisków, których możliwości wzajemnie się uzupełniają – powiedział Boaz Levi, dyrektor generalny IAI (Test Barak 8, 2015-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.