Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IAI prezentuje Barak-MX

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 marca 2019

Koncern Israel Aerospace Industries wprowadza na rynek nowy system obrony powietrznej i przeciwrakietowej przed zagrożeniami z morza i lądu. Barak-MX jest przystosowany do zwalczania wielozadaniowych samolotów bojowych, śmigłowców, pocisków manewrujących oraz pocisków rakietowych ziemia-powietrze i ziemia-ziemia.

Wizualizacja jednej z konfiguracji systemu Barak-MX / Ilustracja: IAI

Barak-MX pozwala na zintegrowanie różnych typów radarów i wyrzutni pocisków w zależności od rodzaju zagrożenia i wykonywanej misji. Modułowość systemu umożliwia użytkownikowi budowanie go od podstawowej konfiguracji, a następnie stopniowe lub szybkie rozbudowanie zdolności – w zależności od potrzeb operacyjnych czy możliwości budżetowych.

W skład systemu mogą wchodzić wyrzutnie pocisków pionowego startu naprowadzanych radiolokacyjnie Barak MRAD (o zasięgu do 35 km), Barak LRAD (o zasięgu do 70 km) i Barak ER (o zasięgu do 150 km). Jak podaje producent ich zaletą jest pełna kompatybilność – co zapewnia użytkownikowi korzyści podczas obsługi, szkoleń czy ćwiczeń.

Innowacyjne rozwiązania wprowadzone do systemu Barak-MX sprawiają, że ma ogromną skuteczność na polu walki. System pozwala na szybką i adekwatną reakcję na pojawiające się zagrożenia. Jedną z najważniejszych jego zalet jest elastyczność – osiągnęliśmy ją przez integracje trzech pocisków, których możliwości wzajemnie się uzupełniają – powiedział Boaz Levi, dyrektor generalny IAI (Test Barak 8, 2015-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.