Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikrant opuścił suchy dok stoczni

Marynarka wojenna, 11 czerwca 2015

Pierwszy indyjski rodzimy lotniskowiec, INS Vikrant, opuścił wczoraj suchy dok stoczni Cochin Shipyard Ltd. Okręt powinien wejść do służby do końca 2018.

INS Vikrant opuścił wczoraj suchy dok stoczni Cochin Shipyard Ltd. Okręt o wyporności 40 tys. t. rozpocznie testy morskie w 2017. Rok później powinien trafić do odbiorcy i znaleźć się w linii / Zdjęcie: MO Indii

Przygotowania do zwodowania INS Vikrant prowadzono w Cochin Shipyard Ltd. na zachodzie kraju od końca maja (Ponowne wodowanie INS Vikrant, 2015-05-14). Wczorajszej ceremonii przyglądali się pracownicy stoczni i przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Indii. Latem 2013 przeprowadzono techniczne wodowanie lotniskowca, po czym ponownie umieszczono go w hali stoczniowej (Wodowanie INS Vikrant, 2013-08-12).

INS Vikrant pozostanie w najbliższych miesiącach na terenie basenu stoczniowego. Producent wykorzysta ten czas do skompletowania wyposażenia pokładowego, w tym elementów układu pędnego i systemu dowodzenia i kierowania. Prace potrwają 1,5 roku. Po ich zakończeniu rozpoczną się pierwsze testy jednostki, prowadzone najpierw na terenie stoczni, a następnie na otwartym morzu. Lotniskowiec powinien trafić do odbiorcy najpóźniej w 2018. Kilka miesięcy później znajdzie się w linii.  

INS Vikrant jest pierwszym z serii 2 rodzimych lotniskowców budowanych dla marynarki wojennej Indii. W przyszłości uzupełni go w linii INS Vishal. Druga z jednostek będzie wyraźnie odróżniała się od INS Vikrant. Obecnie, zakłada się, że będzie wypierać 65 tys. t. Jedną z opcji jest wyposażenie jej w katapulty elektromagnetyczne (EMALS), produkowane przez przedsiębiorstwo General Atomics i liny hamujące (Finalizacja konfiguracji INS Vishal, 2015-05-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.