Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielkie zakupy F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 czerwca 2019

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki, Lockheed Martin i Pentagon zawarły porozumienie w sprawie zakupu 478 samolotów wielozadaniowych samolotów bojowych F-35 w ramach 12., 13. i 14. serii produkcyjnej, za 34 mld USD. Mają one być przeznaczone zarówno dla rodzimych sił zbrojnych, jak i odbiorców zagranicznych. Obecnie trwają negocjacje w sprawie szczegółów.

478 F-35 wytworzonych w ramach 12., 13. i 14. serii produkcyjnej ma kosztować 34 mld USD / Zdjęcie: US Air Force

Po zakończeniu certyfikacji będziemy mogli oficjalnie ogłosić ostateczne ceny jednostkowe dla każdego wariantu w każdej serii produkcyjnej. Na razie dla F-35A osiągnięto szacunkowe oszczędności na poziomie 8,8% dla 12. serii produkcyjnej w porównaniu z 11. serią produkcyjną oraz przybliżoną średnią cenę jednostkową niższą o 15% dla wszystkich wariantów F-35 serii 11. do serii  14. Szacujemy, że dostarczymy [pojedynczego] F-35A za mniej niż 80 mln USD w ramach 13. serii, [czyli] rok wcześniej niż planowano – stwierdziła Ellen Lord, podsekretarz obrony ds. zakupów i eksploatacji.

Pentagon przewiduje, że 12. seria produkcyjna liczyć będzie 157 samolotów, co oznacza 11-% wzrost w stosunku do poprzedniej serii, która będzie produkowana przez cały rok bieżący. W ramach dotychczasowych umów władze amerykańskie zamówiły 501 F-35.

7 czerwca Departament Obrony przyznał Lockheed Martinowi kontrakt wartości 1,8 mld USD na dalsze prace projektowe i rozwojowe oprogramowania zdolności samolotów F-35 Block 4. Prace mają zakończyć się do sierpnia 2026 (Próby tankowania F-35A zakończone, 2019-06-06, Pierwszy F-35 dla marines, 2019-06-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra