Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz chcą zatrudniać więcej kobiet

Lotnictwo cywilne, 08 marca 2021

Z okazji obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Kobiet i nadchodzącego Tygodnia Kobiet w Lotnictwie linie Wizz Air zobowiązały się do zwiększenie zaangażowania w zachowanie równości płci w branży lotniczej poprzez zatrudniania jeszcze większej liczby jako pilotów samolotów komunikacyjnych i na najwyższych stanowiskach kierowniczych.

Wizz Air proponują program Cabin Crew to Flight Deck, który ułatwia załodze pokładowej zdobycie zawodu pilota samolotu komunikacyjnego / Zdjęcie: Wizz Air

Według badania przeprowadzonego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kobiet Pilotów Linii Lotniczych panie stanowią zaledwie 5,1%pilotów na świecie (Rekord żeńskiej załogi Air India , 2021-01-12, W wieku 103 lat zmarła pilotka Spitfire, 2021-01-11, Pierwsza Hiszpanka za sterami Eurofightera , 2020-12-31, Pierwsza kobieta dowódcą lotniskowca, 2020-12-10, ATAGS dla kobiet , 2020-11-05, Pierwsza kobieta pilot Marines RK, 2020-11-01, Izraelka za sterami F-35I, 2020-10-23). Wizz Air potwierdzają swoje zobowiązanie, proponując 40-miesięczny program Cabin Crew to Flight Deck, który ułatwia załodze pokładowej pokonywanie przeszkód na drodze do zawodu pilota, zapewniając kompleksowe wsparcie finansowe, podróżne, zakwaterowanie, a także dostosowany harmonogram pracy i nauki.

Jednocześnie, świętując rozpoczynający się 8 marca Tydzień Kobiet w Lotnictwie, Wizz Air zobowiązuje się wspierać rozwój zawodowy kobiet we wszystkich obszarach branży lotniczej, w tym deklaruje utworzenie zrównoważonej reprezentacji płci w zarządach linii oraz na kierowniczych stanowiskach.

Marion Geoffroy, członek zarządu ds. korporacyjnych w Wizz Air, powiedziała: W Wizz doceniamy kobiety nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia, ponieważ odgrywają kluczową rolę w naszej działalności. Naszą misją jest inspirowanie kolejnego pokolenia kobiet, dając im możliwość rozpoczęcia i rozwoju kariery w Wizz Air. Od personelu pokładowego i pilotów, po inżynierów prób w locie, mechaników i pracowników biurowych – nadal będziemy wzmacniać pozycję kobiet w naszej branży, a dzisiaj ponawiamy nasze zobowiązanie, aby pomóc urzeczywistnić równowagę płci w branży lotniczej (Wizz Air otworzy bazę w Palermo, 2021-03-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.