Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Antony broni Tejasa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2013

Minister obrony Indii, A.K. Antony, poinformował, że proces wdrażania lekkich myśliwców HAL Tejas zostanie przyspieszony. Ponownie bronił też całego programu, który ma już 30 lat.

Docelowo New Delhi chce zakupić około 300 myśliwców Tejas LCA. Większość z nich ma trafić do wojsk lotniczych. Marynarka wojenna ma otrzymać ok. 40 maszyn / Zdjęcie: Airsky Images

Program lekkiego myśliwca Tejas LCA rozwijany jest od lat 1980. Zanotował wieloletnie opóźnienie. Jest też o wiele droższy, niż pierwotnie zakładano (Jeszcze droższy Tejas, 2012-12-10). W powszechnej opinii ekspertów jest to wynik nieprzystosowania indyjskiego przemysłu, a HAL w szczególności, do opracowania nowej, rodzimej konstrukcji, przy bardzo ograniczonej pomocy zagranicznych producentów lotniczych.

Według ostatniej wypowiedzi ministra obrony, A.K. Antony`ego, takie rozwiązanie gwarantuje jednak, pomimo nieuniknionych problemów podczas fazy badawczej i rozwojowej, większą niezależność państwa-odbiorcy na etapie zakupu oraz eksploatacji maszyny. Jako przykład na potwierdzenie swojej tezy, Antony przypomniał o ciągnących się od początku 2012 negocjacjach w sprawie zakupu 126 myśliwców wielozadaniowych Rafale (Mniej Rafale dla Indii?, 2013-01-17).

Minister powiedział, że proces certyfikacji myśliwców zostanie przyspieszony. Do uzyskania pełnej gotowości operacyjnej ma dojść jeszcze w 2014, a nie jak deklarowano do niedawna, w 2015 (Tejas w służbie od 2015?, 2013-02-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra