Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Edinburgh wycofany ze służby

Marynarka wojenna, 07 czerwca 2013

Ostatni z brytyjskich niszczycieli rakietowych Typu 42, HMS Edinburgh (D 97), został wczoraj wycofany ze służby.

HMS Edinburgh (D 97) w czasie wejścia do bazy Royal Navy w Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Uroczystość wycofania HMS Edinburgh ze służby odbyła się wczoraj w godzinach południowych na terenie Portsmouth Naval Base. Poprzedziła ją ostatnia misja okrętu, na którą ten wyszedł jeszcze we wrześniu 2012 (Ostatnia misja HMS Edinburgh, 2012-09-28) oraz seria imprez okolicznościowych, żegnających jednostkę z banderą (Ostatnia prosta HMS Edinburgh, 2013-03-26).

HMS Edinburgh był ostatnim z pozostających w służbie niszczycieli rakietowych Typu 42. Został przyjęty na stan w 1985. Brał udział m.in. w ataku na Irak w 2003, a także operacji Active Endeavour.

Rezygnacja z użytkowania niszczycieli Typu 42 to wymóg zmiany generacyjnej wśród brytyjskich jednostek tej klasy (Okręty Royal Navy na sprzedaż, 2012-08-13). Zostaną one bowiem zastąpione przez nowsze okręty Typu 45 (HMS Defender dołączył do Royal Navy, 2013-03-22). Proces ich wycofywania ze służby przyspieszyła także konieczność dokonania dużych cięć w budżecie obronnym Londynu, wynikających z kryzysu finansów publicznych państwa (Mniejsza Royal Navy, 2010-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.