Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolumbia potwierdza Hermesy

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 lipca 2013

Głównodowodzący wojskami lotniczymi Kolumbii, generał Tito Saúl Pinilla, potwierdził wcześniejsze doniesienia na temat zakupu przez to państwo bsl Hermes 900 i Hermes 450.

Uzyskane dzięki użyciu Hermesów informacje pozwolą wojskom lądowym na efektywniejsze rozpoznanie i ocenę wielkości oraz rozmieszczenia oddziałów FARC. Bezzałogowce wesprą w tych działaniach m.in. samoloty AT-26B Super Tucano / Zdjęcie: Elbit Systems

Potwierdzenie padło z ust Pinilli wczoraj na terenie centrum dowodzenia operacjami transportu powietrznego (CATAM) w Bogocie. W czasie konferencji prasowej, wojskowy potwierdził pojawiające się od miesięcy doniesienia prasowe na temat zakupu przez Kolumbię dwóch typów produkowanych przez izraelski Elbit Systems bsl: Hermes 900 i Hermes 450 (Kolejny zakup Hermesów, 2012-08-06).

Dostawy pierwszych Hermesów miały rozpocząć się jeszcze na początku 2013 (Elbit rozpoczął dostawy Hermesów 900, 2013-02-27). W październiku odbiorca ma otrzymać kolejną transzę bezzałogowców. Ostatnie z zakupionych bsl mają trafić do Fuerza Aérea Colombiana w czerwcu 2014.

Zakupione przez Kolumbię bezzałogowce mają być użytkowane jako wsparcie oddziałów wojsk lądowych w zwalczaniu komunistycznej partyzantki FARC (FARC uderza pomimo rozmów pokojowych, 2013-07-22). Podobnie jak nabyte w przeszłości bsl RQ-11B Raven (Kolumbia potwierdza zamówienie RQ-11 Raven, 2013-06-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.