Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jubileuszowy Spartan

Przemysł zbrojeniowy, 23 lipca 2014

Kanadyjska Streit Group poinformowała o dostarczeniu 2500. samochodu patrolowego Spartan 4x4.

Jubileuszowy Spartan 4x4 został zmontowany 8 lipca br. Model ten produkowany jest od 7 lat / Zdjęcie: Streit Group

Jubileuszowy pojazd został zmontowany w kanadyjskich zakładach producenta i wysłany do regionalnej centrali w Dubaju. Nie wiadomo, kto jest jego odbiorcą. Przedstawicielstwo Streita na Bliskich Wschodzie odpowiada za dostawy wozów do takich państw jak Afganistan, Irak, Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Libia.

Powstałe w 1992 przedsiębiorstwo wyprodukowało i dostarczyło do tej pory ponad 17 tys. różnych modeli samochodów i pojazdów opancerzonych. Kanadyjska Streit Group oferuje swe produkty zarówno na rynek cywilny, jak i dla służb bezpieczeństwa i sił zbrojnych wybranych państw. Pod koniec czerwca producent informował o otrzymaniu rekordowego zamówienia na dostawę 480 pojazdów do tłumienia zamieszek. Odbiorcą będzie najprawdopodobniej Libia (Największe zlecenie w historii Streit Group, 2014-06-23).

Opancerzony samochód patrolowy Spartan 4x4 może występować w wielu odmianach, dobieranych w zależności od konkretnych wymagań operacyjnych. Pojazd może zostać wyposażony np. w osadzone na obrotnicach stanowiska strzeleckie lub zdalnie sterowane moduły uzbrojenia, montowane na dachu kabiny kierowcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.