Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy wyszkolą libijskich żołnierzy

Strategia i polityka, 09 lipca 2013

Resort obrony Wielkiej Brytanii ogłosił plany przeszkolenia dwóch tysięcy libijskich żołnierzy. Proces ten ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji wewnętrznej w tym afrykańskim państwie.

W czasie niedawnego szczytu grupy G8, ustalono że część jej państw członkowskich przeszkoli w najbliższych latach ponad 7 000 libijskich żołnierzy / Zdjęcie: Military Times

Decyzja w tej sprawie została ogłoszona dzisiaj. Szkolenia mają być realizowane na terenie ośrodka szkoleniowego brytyjskich lądowych w Bassingbourn w hrabstwie Cambridgeshire na wschodzie kraju.

Ogłoszone plany Londynu zakładają przeszkolenie 2 000 libijskich żołnierzy. Wojskowi mieliby zostać zapoznani m.in. ze standardowymi procedurami związanymi z realizowaniem przypisywanych im zadań, w tym np. misji patrolowych.

Pierwsze kursy mają rozpocząć się jeszcze w br. Libijczycy mają być szkoleni w małych grupach. Szacowany czas trwania szkolenia to co najmniej 10 tygodni. Na podobne działania, związane także z donacją wyposażenia wojskowego (Używane Chinooki dla Libii?, 2012-09-03, Libia planuje zakup C-130J-30, 2013-06-11) zdecydowały się m.in. USA i NATO (NATO będzie szkolić Libijczyków?, 2013-06-04, USA wyszkoli libijskich komandosów, 2012-10-17).

Ogłoszony przez Brytyjczyków program szkoleniowy, którego szczegóły są w dalszym ciągu ustalane, ma pomóc w poniesieniu potencjału bojowego libijskich sił zbrojnych. Ze względu na słabe wyszkolenie i uzbrojenie wojskowych, władze centralne nie są w stanie rozciągnąć swej kontroli nad całość terytorium państwa.

Sytuacja ta doprowadziła do destabilizacji wewnętrznej w Libii oraz aktywizacji ugrupowań islamistycznych. Celami ich ataków często padają przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularne państw zachodnich (Zamach na francuską ambasadę w Libii, 2013-04-23, Niepokoje w Libii, 2012-11-02), także tych które brały czynny udział w obaleniu Muamara Kaddafiego (Muamar Kaddafi został zabity, 2011-10-20, Koszty operacji libijskiej, 2011-03-22). Ekstremiści mają też coraz większy wpływ na proces polityczny w kraju (Demokracja po libijsku, 2013-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.