Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Największe zlecenie w historii Streit Group

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2014

Streit Group otrzymało największe w historii tego przedsiębiorstwa zlecenie na dostawę samochodów do tłumienia zamieszek.

Omawiane zlecenie jest największe w 22-letniej historii Streit Group. Producent dostarczył dotąd odbiorcom na całym świecie ponad 17 tys. pojazdów specjalistycznych, w tym samochodów patrolowych i wozów do zwalczania demonstracji / Zdjęcie: Streit Group

O zleceniu grupa poinformowała przy okazji zakończonych w miniony piątek paryskich targów Eurosatory 2014. Zawarte z niewymienionym z nazwy państwem regionu Afryki Północnej, porozumienie dotyczy dostawy 480 pojazdów do tłumienia zamieszek. Wartość umowy nie została podana do publicznej wiadomości.

Za montaż i dostawy pojazdów odpowiadać będą lokalne zakłady Streit Group zlokalizowane w Ras al-Chajma, jednym z emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Większość zamówionych samochodów trafi do odbiorcy w 2015.

Mimo, że producent nie ujawnia, kto jest nabywcą, wiele wskazuje na to, że może nim być Libia. Od obalenia Muammara Kaddafiego, państwo to boryka się z problemem walk wewnętrznych niezależnych milicji (Opóźnia się pomoc NATO dla Libii, 2014-05-20), które utrudniają stabilizację wewnętrzną. Stąd pomoc wielu państw zachodnich w odbudowie libijskich sił zbrojnych (Opóźnia się pomoc NATO dla Libii, 2014-05-20) oraz liczne programy zbrojeniowe władz w Trypolisie (Kontrola satelitarna libijskich granic, 2013-12-02, Libia chce kupić Chinooki, 2013-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra