Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Most powietrzny dla Syrii

Strategia i polityka, 17 grudnia 2013

Na zlecenie specjalnego urzędu ONZ do spraw uchodźców (UNHCR) uruchomiono most powietrzny mający zaopatrzyć Syryjczyków w żywność i odzież niezbędne do przetrwania rozpoczynającej się zimy.

Poza żywnością, do uchodźców dotrzeć ma też 300 t ciepłej odzieży i koców, które pozwolą im przetrwać rozpoczynającą się zimę. ONZ-owska pomoc ma trafić do około 6 tys. syryjskich rodzin / Zdjęcie: Al-Jazeera

Transport zaopatrzenia ruszył w minioną niedzielę. Dwa wyczarterowane przez UNHCR samoloty transportowe Ił-76 wykonają w ciągu najbliższych 10 dni 23 kursy, dostarczając żywność i ciepłą odzież dla uchodźców z muhafazy (prowincji) Al-Hasaka na północnym wschodzie Syrii (115 tysięcy ofiar w Syrii 2013-10-01).

ONZ-etowskie transporty startują z Erbil na północy Iraku, będącego stolicą irackiego Kurdystanu. Tego samego, na terenie którego doszło niedawno do ataku powiązanych z al-Kaidą ekstremistów na siedzibę kurdyjskiej służby bezpieczeństwa (Kurdystan nie jest już bezpieczny, 2013-09-30, al-Kaida przyznaje się do ataków w Kurdystanie, 2013-10-07).

Utworzenie mostu powietrznego było możliwe dzięki zgodzie udzielonej przez władze w Damaszku i Bagdadzie. Co ciekawe, pierwotnie UNHCR rozważało także wysłanie kilku konwojów samochodów ciężarowych. Ostatecznie takie rozwiązanie uznano za zbyt niebezpieczne.

W przeszłości podobna pomoc, kierowana drogą lądową, docierała do Syrii od strony Libanu. ONZ planowało też przerzucenie części żywności i zaopatrzenia przez Turcję, jednak zgody na to nie wydały władze w Damaszku (Wymiana ognia na granicy z Syrią, 2013-10-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.