Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patrioty wracają do Holandii

Strategia i polityka, 19 lutego 2015

Wyposażenie holenderskiego kontyngentu wojskowego zostanie odesłane z Turcji z powrotem do kraju.

Wyposażenie holenderskiego kontyngentu wojskowego zostanie odesłane jutro z portu morskiego w İskenderun. Sprzęt wojskowy dotrze 2 marca do Eemshaven na północy kraju / Zdjęcie: MO Holandii

W połowie stycznia Holendrzy oficjalnie zakończyli 2-letnią misję wojskową na południu Turcji (Holandia kończy turecką misję, 2015-01-27). Wojskowi stacjonowali na terenie portu lotniczego w Adanie (Şakirpaşa) oraz oddalonej od niego o 10 km bazy wojsk lotniczych USA w Incirlik.

Wyposażenie holenderskiej misji, w tym wyrzutnie systemu przeciwlotniczego Patriot, zostało już przygotowane do transportu. Sprzęt składowany jest na terenie portu morskiego w İskenderun. Transport wyruszy z jutro. Sprzęt będzie przewożony na pokładzie statku transportowego MV Stena Forecaster. Uzbrojenie zostanie wyładowane 2 marca w Eemshaven na północy Holandii.

Miejsce holenderskiego kontyngentu w Turcji zajęli wojskowi z Hiszpanii. Madryt wysłał na miejsce pojedynczą baterię Patriot ze składu Regimiento de Artilleria Antiaerea N.° 74 (RAAA 74) z Base de El Copero na południu kraju oraz 200-400 żołnierzy (Hiszpańskie Patrioty już w Turcji, 2015-01-12). Poza Hiszpanami w Turcji stacjonują też wojskowi z USA i Niemiec (Niemcy na dłużej w Turcji, 2015-01-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.