Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpańskie Patrioty gotowe na Turcję

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 listopada 2014

Bateria hiszpańskiego systemu przeciwrakietowego / przeciwlotniczego Patriot przeszła serię testów ogniowych w ramach przygotowań do misji na południu Turcji.

Hiszpański kontyngent na południu Turcji będzie składał się z 6 wyrzutni systemu Patriot oraz 130 żołnierzy. Turecka misja potrwa co najmniej rok / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Przez ostatnie tygodnie członkowie zespołu obsługi hiszpańskich zestawów Patriot przechodzili przeszkolenie i testy ogniowe na terenie Campo de Tiro y Maniobras na południowym zachodzie kraju. Żołnierze ćwiczyli różne scenariusze sytuacyjne, przygotowując się do wymogów rozpoczynającej się pod koniec stycznia misji na południu Turcji.

We wrześniu władze Hiszpanii zapowiedziały wysłanie w pobliże 2-milionowego tureckiego miasta Adana baterii Patriot, w miejsce ustępującego po 2 latach obecności kontyngentu z Holandii (Hiszpańskie Patrioty w Turcji, 2014-09-19). Hiszpanie rozmieszczą na południu Turcji 6 wyrzutni przeciwlotniczych / przeciwrakietowych oraz około 130 żołnierzy z zespołu obsługi.

Wysyłając kontyngent Patriotów do Turcji, Hiszpanie spełniają część sojuszniczych zobowiązań wobec państw zachodnich zaangażowanych w walkę z islamistami w Iraku i Syrii. W październiku Madryt zaakceptował nową misję szkoleniową, w ramach której 300 hiszpańskich żołnierzy będzie szkoliło 4-6 tys. Irakijczyków w taktyce walki z bojownikami Państwa Islamskiego (Hiszpanie wracają do Iraku, 2014-10-23). Hiszpanie odmówili jednocześnie włączenia się w kampanię nalotów na pozycje ekstremistów, prowadzoną pod przywództwem USA (Skuteczne naloty USA, 2014-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.