Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holendrzy będą szkolić się na T-346A

Lotnictwo wojskowe, 12 maja 2015

Holenderscy piloci przejdą szkolenie we Włoszech na samolotach T-346A.

Szkolenie Holendrów w bazie Lecce-Galatina, z użyciem samolotów T-346A, rozpocznie się w br. / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W ubiegłym tygodniu szefowie sztabówKoniklijke Luchtmacht (KLu, królewskich wojsk lotniczych Holandii) Holandii i Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) podpisali w Mediolanie porozumienie o szkoleniu holenderskich pilotów we Włoszech. Na mocy umowy instruktor i 2 piloci KLu zostaną wysłani do bazy Lecce-Galatina Fortunato Cesari do końca br.

Holendrzy przejdą tam standardowe szkolenie, jakie realizują ich włoscy koledzy, którzy następnie zasiadają za sterami samolotów wielozadaniowych Eurofighter. Piloci KLu odbędą m. in. loty w kabinach samolotów szkolenia zaawansowanego T-346A (miejscowe oznaczenie M-346 Master, Kolejne T-346A dla Włoch, 2014-12-23).

Wspomniane na wstępie porozumienie jest początkiem włosko-holenderskiej współpraca w dziedzinie szkolenia lotniczego. M-346 Master jest używany w tym celu także przez Hejl HaAvir (izraelskie wojska lotnicze, Pierwsze loty na M-346 Lavi, 2015-01-21) i Angkatan Udara Republik Singapura (wojska lotnicze Singapuru, Singapurskie Mastery w komplecie, 2014-09-05). Jesienią przyszłego roku pierwsze M-346 trafią do wyposażenia Sił Powietrznych RP (Podpisanie umowy na M-346 dla Sił Powietrznych, 2014-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.