Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy T-38 Pacer Classic III

Lotnictwo wojskowe, 07 sierpnia 2015

US Air Force zaprezentowały pierwszy samolot szkolny T-38C Talon, zmodernizowany do standardu Pacer Classic III.

Program Pacer Classic III ma objąć ponad 150 T-38C. Dzięki temu będzie można je eksploatować do 2029 / Zdjęcie: US Air Force

Oficerowie i żołnierze 575th Aircraft Maintenance Squadron z Joint Base San Antonio-Randolph w Teksasie zaprezentowali wczoraj pierwszy samolot szkolny T-38C Talon (T-38 przeciw Raptorom , 2014-08-22), zmodernizowany przez nich do standardu Pacer Classic III. Obecnie w ramach przedsięwzięcia trwają prace przy 11 kolejnych samolotach.

W ramach Pacer Classic III dokonywany jest przegląd naprawczy struktury, pochłaniający ok. 8900 roboczogodzin. W roku budżetowym analogiczne prace przejdzie kolejnych 17 T-38C.

Cała flota ponad 150 samolotów tego typu używanych przez US Air Force ma zostać zmodernizowana do 2021. W celu sprostania zadaniu Amerykanie zamierzają skierować do prac 340 osób. Obecnie przeglądami zajmuje się 280 oficerów i żołnierzy.

Dzięki zmodernizacji Pacer Classic III Talony pozostaną w służbie do 2029. Pozwoli to Dowództwo US Air Force spokojnie pozyskać ich następców, w ramach programu T-X (Boeing i Saab zaoferują T-X, 2013-12-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.