Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Liban odbierze HMMWV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2015

USA przekażą sojuszniczemu Libanowi kilkadziesiąt nowych samochodów terenowych rodziny HMMWV. 

AM General dostarczy do Libanu 50 nowych samochodów terenowych rodziny HMMWV. Producent z South Bend w Indianie otrzyma za nie 11,3 mln USD (ok. 43 mln zł) / Zdjęcie: US Army 

AM General wyprodukuje i dostarczy siłom zbrojnym Libanu 50 nowych samochodów terenowych rodziny HMMWV. Pojazdy będą wytwarzane w zakładach w Mishawaka w Indianie. Dostawy wozów potrwają do maja 2016.

Kontrakt zostanie zrealizowany w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Pośrednikiem w dostawach pojazdów będą wojska lądowe USA. Amerykanie przekażą też Libańczykom pakiet części zamiennych i pomogą w przeszkoleniu kierowców i personelu obsługowego.

Od wielu miesięcy USA przekazują sojuszniczemu Libanowi sprzęt wojskowy. Dostawy amerykańskiego uzbrojenia mają pomóc Libańczykom w walce organizacjami islamistycznymi działającymi w sąsiedniej Syrii i na pograniczu obu państw, w tym Ad-Daula al-Islamijja i powiązanej z al-Kaidą organizacji Dżabhat an-Nusra (Libańczycy testują TOW-2A, 2015-06-12; Liban chce kupić Super Tucano, 2015-06-10; Hellfire dla Libanu, 2015-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.