Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pora na Rumunię

Strategia i polityka, 01 lipca 2014

Rumunia jest kolejnym państwem, które kończy swój udział w wielonarodowej misji ISAF w Afganistanie.

Przez blisko 12 ostatnich lat, w Afganistanie służyło 25 tys. rumuńskich żołnierzy, podporządkowanych głównie Regionalnemu Dowództwu Południe. Rumunii brali udział w około 2000 operacjach bojowych. Rozpoczęcie wycofywania kontyngentu do kraju uświetniła wizyta premiera, Victora Ponty / Zdjęcie: MO Rumunii

W niedzielę rumuński kontyngent wojskowy w Afganistanie oficjalnie zakończył udział w operacjach bojowych. Od tej pory Rumunii będą koncentrować się m.in. na udziale w Prowincjonalnych Zespołach Odbudowy (PRC).

Plany związane z wycofaniem 1002-osobowego rumuńskiego kontyngentu zakładają, że w październiku na miejscu pozostanie około 200 żołnierzy. Ich zadaniem będzie wspieranie programów szkoleniowych Sojuszu oraz ogólna koordynacja procesu wygaszania misji ISAF.

Rumunia to kolejne w ostatnim czasie państwo, które kończy udział w misji ISAF. Kilka tygodni temu powrót do kraju rozpoczęły – lub też oficjalnie zakończyły – m.in. Kanada i Dania (Dania wyszła z Afganistanu, 2014-05-22, Kanadyjczycy wyszli z Afganistanu, 2014-03-20). Według obecnych planów Sojuszu, po 2014 w Afganistanie pozostanie około 12-tysięczny kontyngent, wystawiony przede wszystkim przez USA (około 10 tys.), a także m.in. Niemcy, Turcję i Włochy (Dunford o USA w Afganistanie po 2014, 2014-06-05). Jego głównym zadaniem będzie dalsza pomoc w szkoleniu członków afgańskich sił bezpieczeństwa oraz koordynowanie dostaw przekazywanego im uzbrojenia i wyposażenia (Najbardziej kłopotliwy kontrakt Pentagonu, 2014-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.