Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problemy AW w Republice Korei

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 września 2015

Południowokoreańska prokuratura przedłużyła śledztwo w związku z podejrzeniem korupcji przy zakupie nowych śmigłowców morskich.

Marynarka wojenna Republiki Korei zdecydowała się na kupno 8 śmigłowców ZOP AW159 Wildcat. Seul rozważa kupno kolejnych 12 wiropłatów tego typu, mimo podejrzeń prokuratury o sfałszowanie wyników przetargu / Zdjęcie: AW

Od kilku lat w Republice Korei toczy się śledztwo w sprawie rzekomej korupcji towarzyszącej wyborowi AW159 Wildcat jako nowych śmigłowców morskich. Na przełomie 2012/2013 rząd w Seulu zdecydował się na kupno 8 wiropłatów oferowanych przez włosko-brytyjskie konsorcjum AgustaWestland (Szczegóły porozumienia o zakupie AW159, 2013-01-18; A jednak AW159, 2013-01-15). Europejczycy zostawili w pokonanym polu Sikorsky'ego, który wystawił w przetargu wybrane m.in. przez Danię śmigłowce MH-60R (Awionika dla duńskich MH-60R, 2015-07-21).

Wczesnym latem br. południowokoreańskie organa ścigania aresztowały 7 oficerów marynarki wojennej, w tym emerytowanego wiceadmirała. Wojskowi zasiadali w komisji przetargowej i odpowiadali za ocenę zdolności bojowej wiropłatów oferowanych Seulowi. Prokuratorzy podejrzewają, że marynarze celowo zawyżyli ocenę potencjału operacyjnego Wildcata, co zagwarantowało AguścieWestlandowi wygraną w konkursie.

Nowe południowokoreańskie śmigłowce będą stacjonować m.in. na fregatach rakietowych typu Incheon (proj. FFX, Wodowanie Gwangju, 2015-08-11). Ich podstawowym zadaniem będzie wykrywanie, śledzenie i zwalczanie nieprzyjacielskich okrętów podwodnych (Sonary Flash Sonics dla AW159, 2013-10-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.