Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie filipińskiego desantowca

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2016

W Indonezji zwodowano pierwszy okręt desantowy typu Tarlac.

Filipińskie okręty desantowe typu Tarlac będą służyć przede wszystkim do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego w rejon działań zbrojnych, a także do niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i udziału w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych / Zdjęcie: MO Filipin

W Surabaja na wschodzie Indonezji zwodowano okręt desantowy Tarlac (LD 601), typu Tarlac. Budowa jednostki rozpoczęła się przed rokiem (Cięcie blach pod SSV-1, 2015-01-26). Desantowiec powstaje na zlecenie Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin). Okręt powinien trafić do odbiorcy latem. 

Niedzielna ceremonia wodowania Tarlac zbiegła się w czasie z formalnym położeniem stępki pod 2. z okrętów tego typu, LD 602. W praktyce jego budowa rozpoczęła się w czerwcu ub. r. (Cięcie blach pod SSV-2, 2015-06-11). Desantowiec powinien trafić na Filipiny latem 2017.

Oba okręty buduje PT Pal Indonesia. Manila zapłaci za nie ok. 92 mln USD (376 mln zł). Jednostki mają 123 m długości i 21,8 m szerokości. Wyporność całkowita wyniesie ponad 11 tys. t. Zasięg obliczany jest na 17,3 tys. km. Autonomiczność wyniesie 30 dni. Załoga ma składać się ze 126 oficerów i marynarzy. Desantowce przyjmą na pokład do 500 żołnierzy wraz z pełnym wyposażeniem. Z pokładu lotniczego będą mogły operować 2 średnie śmigłowce morskie o masie do 10 t.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra