Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny wybiorą Wildcaty?

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 17 listopada 2014

AgustaWestland jest jedynym oferentem w przetargu na dostawę dwóch śmigłowców morskich dla Filipin.

Oferowane przez AgustęWestlanda śmigłowce AW159 Wildcat od samego początku uchodziły za faworyta filipińskiego przetargu. Dużym zwolennikiem ich pozyskania ma być najwyższe dowództwo marynarki wojennej Filipin. Jego przedstawiciele mieli okazję do zapoznania się ze zdolnościami operacyjnym wiropłatów m.in. podczas specjalnych pokazów organizowanych przez producenta. Filipiny będą trzecim nabywcą AW159, po Wielkiej Brytanii i Republice Korei / Zdjęcie: Royal Navy

Już tylko włosko-brytyjski koncern AgustaWestland pozostał w grze w wartym 404 mln zł (5,4 mld PHP) przetargu na dostawę dwóch śmigłowców morskich dla Hukbóng Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin). Europejski producent jako jedyny spełnił wymogi formalne Manili, pozostawiając w przegranym polu m.in. lokalne PT Dirgantara Indonesia, występujące wspólnie z Airbus Helicopters (Skromny wybór Manili, 2014-07-11).

W najbliższych miesiącach oferowany przez AgustęWestlanda AW159 Wildcat przejdzie serię prób w locie, które pozwolą Filipińczykom na ocenę zdolności operacyjnych śmigłowca. Zgodnie ze stawianymi przez Manilę wymogami technicznymi, zwycięski wiropłat ma mieć długotrwałość lotu wynoszącą co najmniej 2 h, z pełnym wyposażeniem i uzbrojeniem, w tym torpedami. Wymagany zasięg to ok. 450 km.

Nowe filipińskie śmigłowce ZOP będą stacjonowały na 2 fregatach typu Gregorio del Pilar, czyli ex-amerykańskich Hamiltonach, użytkowanych wcześniej przez straż wybrzeża USA (USCG): BRP Gregorio del Pilar (PF 15, ex-USCGC Hamilton) i BRP Ramon Alcaraz (PF-16, ex-USCGC Dallas, Uzbrojenie filipińskich fregat, 2014-08-20). Ich zadaniem będzie patrolowanie wód morza terytorialnego oraz wyłącznej strefy ekonomicznej Filipin i wykrywanie obecności okrętów podwodnych państw trzecich.

Dozbrojenie filipińskich fregat typu Gregorio del Pilar w śmigłowce ZOP, podobnie jak cały program zakupowy Hukbóng Dagat ng Pilipinas o wartości 38 mld zł (11,5 mld USD) (Miliardy na filipińską marynarkę wojenną?, 2013-10-07), wiąże się z serią sporów terytorialnych prowadzonych przez ChRL i inne państwa regionu (Pierwsza korweta typ 056A ZOP, 2014-11-12). Na zakup nowych okrętów zdecydowały się też Malezja, Indonezja i Wietnam (Kontrowersje wokół Bung Tomo, 2014-09-26, Plany malezyjskiej marynarki wojennej, 2014-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.