Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zbrojenie tajskiego patrolowca

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 marca 2016

Nowy tajski okręt patrolowy zostanie uzbrojony w pociski przeciwokrętowe RGM-84 Harpoon.

Projekt nowego okrętu patrolowego będzie odróżniał się od obecnie eksploatowanego HMTS Krabi (na zdjęciu). Jednostka otrzyma m.in. wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych RGM-84L Harpoon / Zdjęcie: BAE Systems

W ciągu 3 lat marynarka wojenna Tajlandii pozyska nowy pełnomorski okręt patrolowy. Jednostka powstanie w kraju. Zbuduje ją rodzima stocznia Bangkok Dock, która zawarła specjalne porozumienie licencyjne z BAE Systems (Kolejny patrolowiec dla Tajlandii, 2016-02-01). Koszt budowy okrętu oblicza się na 5,5 mld THB (616 mln zł).

W poniedziałek dziennik Bangkok Post poinformował o planach wyposażenia nowego okrętu w wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych RGM-84 Harpoon Block II. Zamiary dowództwa floty potwierdził m.in. wiceadmirał Jumpol Lumpiganon, zastępca szefa sztabu i rzecznik prasowy marynarki wojennej Tajlandii.

Nowa jednostka powstanie w oparciu o opracowany przez BAE Systems projekt 90-metrowego okrętu patrolowego. W konfiguracji podstawowej patrolowiec ma 90 m długości i 13,5 m szerokości. Wypiera 1800 t. Rowzija do 25 w, a zasięg maksymalny wynosi ok. 10 tys. km. Autonomiczność oblicza się na 35 dni. W 2013 tajska marynarka wojenna przyjęła do służby HTMS Krabi (551), pierwszą z jednostek tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.