Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny patrolowiec dla Tajlandii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2016

BAE Systems będzie nadzorować budowę drugiego okrętu patrolowego dla marynarki wojennej Tajlandii.

Nowy okręt będzie służyć do patrolowania i ochrony tajskich wód terytorialnych i wyłącznej strefy ekonomicznej. Na zdjęciu HTMS Krabi w listopadzie 2011 / Zdjęcie: BAE Systems

BAE Systems zawarło umowę licencyjną z Bangkok Dock w sprawie dostawy 2. okrętu patrolowego dla tajskiej marynarki wojennej. Jednostka powstanie bezpośrednio w kraju użytkownika. Producent z Europy udostępni Tajom technologię niezbędną do budowy patrolowca. Europejczy będą też czuwać nad przebiegiem prac stoczniowych (Tajowie przymierzają się do kolejnych zakupów, 2013-10-15).

Jednostka powstanie w oparciu o opracowany przez BAE Systems projekt 90-metrowego okrętu patrolowego. W konfiguracji podstawowej patrolowiec ma 90 m długości i 13,5 m szerokości. Wypiera 1800 t. Rowzija do 25 w, a zasięg maksymalny wynosi ok. 10 tys. km. Autonomiczność oblicza się na 35 dni. W 2013 tajska marynarka wojenna przyjęła do służby HTMS Krabi (551), pierwszą z jednostek tego typu.

Warto przypomnieć, że w oparciu o projekt River powstają 3 nowe okręty patrolowe Royal Navy (Rozpoczęto budowę drugiego OPV, 2015-06-09; Cięcie blach pod pierwszy OPV, 2014-10-10). Patrolowce budowane są w stoczni BAE Systems w szkockim Glasgow (Stępka pod brytyjski patrolowiec, 2015-10-07). Z kolei w latach 2012-2013 Marinha do Brasil (marynarka wojenna Brazylii) przyjęła do służby 3 podobne jednostki typu Amazonas (Ostatni Amazonas w służbie, 2013-09-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.