Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupią dodatkowego Super Herculesa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2016

Władze Indii zatwierdziły kupno dodatkowego samolotu transportowego C-130J Super Hercules.

Kierowana przez ministra Manohara Parrikara rada zakupów obronnych zatwierdziła kupno dodatkowego samolotu transportowego C-130J Super Hercules / Zdjęcie: Lockheed Martin

Minister obrony Indii, Manohar Parrikar, przewodniczył wczorajszemu posiedzeniu rządowej rady zakupów obronnych (DAC). W trakcie spotkania zatwierdzono m.in. kupno dodatkowego samolotu transportowego C-130J Super Hercules. New Delhi przeznaczy na ten cel ok. 9 mld INR (509 mln zł).

Dodatkowy samolot zostanie zakupiony w celu uzupełnienia luki powstałej po wypadku z udziałem innego z indyjskich Super Herculesów, do którego doszło w marcu 2014 ok. 100 km od bazy Bhāratīya Vāyu Senā (wojsk lotniczych Indii) w Gwalior, w Radżastanie (Katastrofa indyjskiego Herculesa, 2014-03-28). Transportowiec rozbił się podczas lotu szkoleniowego, w którym udział brały dwa indyjskie C-130J.

W 2008 Indie zakupiły 6 samolotów transportowych C-130J Super Hercules w konfiguracji dla wojsk specjalnych (C-130J dla Indii, 2008-02-08). Latem 2014 rząd w New Delhi wykorzystał opcję pierwotnego porozumienia i złożył zamówienie na kolejnych 6 transportowców (Indie zwiększą zamówienie na C-130J, 2015-02-19). Ich dostawy powinny zakończyć się w 2020. Za produkcję samolotów odpowiadać będzie Lockheed Martin.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.