Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny C-17 dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lipca 2013

Boeing poinformował o przekazaniu Indiom drugiego ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III.

Wprowadzenie do służby ciężkich samolotów transportowych C-17 Globemaster III zwiększy nie tylko potencjał wojsk lotniczych Indii, ale także i jednostek lądowych tego państwa. Sprawniejszy transport zaopatrzenia umożliwi im bowiem efektywniejsze wykonywanie stawianych przed nimi zadań, realizowanych nawet w odległych i trudno dostępnych częściach kraju / Zdjęcie: Boeing

Uroczystość przekazania samolotu odbyła się wczoraj na terenie zakładów producenta w Long Beach w Kalifornii. Nowy indyjski C-17 ma już w najbliższym czasie rozpocząć służbę w ramach wojsk lotniczych tego państwa. W pierwszej kolejności będzie się ona koncentrowała na zaopatrywaniu w niezbędne wyposażenie odległych instalacji wojskowych, jak chociażby Dalekowschodnie Dowództwo Połączone (DDP) zlokalizowane na archipelagu Andamanów i Nikobarów (Indie na Nikobarach, 2012-07-31).

Przekazany wczoraj samolot jest 2. z 10 zamówionych przez Indie Globemasterów (Umowa o indyjskich C-17, 2011-06-16). Pierwszy z nich trafił do odbiorcy w styczniu (Pierwszy indyjski C-17 przekazany, 2013-01-24). Dotarł do Indii w połowie czerwca (Pierwszy C-17 poleciał do Indii, 2013-06-13), a już 2 tygodnie później odbył pierwszy lot w kierunku DDP (Indyjski C-17 na Nikobarach, 2013-07-02).

W 2013 Indie mają otrzymać jeszcze 3 C-17. Pozostałe pięć trafi do wojsk lotniczych tego państwa w 2014. W przyszłości ich uzupełnieniem ma być nawet do 56 samolotów transportu taktycznego, przetarg na które rozpisano w maju (Ruszył przetarg na nowe transportowce dla Indii , 2013-05-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.