Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kosztowny import uzbrojenia w Indiach

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 02 grudnia 2014

W ostatnich pięciu latach Indie kupiły za granicą uzbrojenie i wyposażenie wojskowe o wartości ponad 17 mld USD.

Zdjęcie: Departament Obrony USA

W ostatnich pięciu latach Indie pozyskały za granicą sprzęt wojskowy o wartości 17,2 mld USD (prawie 58 mld zł), co odpowiadało 65% ogólnego zapotrzebowania materiałowego sił zbrojnych. Największym eksporterem uzbrojenia do Indii są USA, które w ciągu ostatnich 3 lat sprzedały New Delhi wyposażenie wojskowe o wartości 326 mld INR (17,6 mld zł), w tym m.in. samoloty transportowe C-17 Globemaster III (Kolejny C-17 dla Indii, 2013-07-23) i C-130J Super Hercules (na zdjęciu, Ambitne plany wojsk lotniczych Indii, 2013-11-07) oraz morskie samoloty patrolowe P-8I Neptun (Kolejny P-8I przekazany, 2014-09-11).

Indie są największym importerem uzbrojenia na świecie. W latach 2009-2013 udział tego państwa w światowym handlu sprzętem wojskowym wyniósł 14%, dwukrotnie więcej niż w latach 2004-2008 (Indie największym nabywcą uzbrojenia na świecie, 2014-03-18). Tak duże uzależnienie od importu uzbrojenia jest wynikiem nieprzygotowania lokalnego przemysłu zbrojeniowego do spełnienia potrzeb sił zbrojnych.

Nowy rząd premiera Narendry Modiego stara się zmienić ten stan rzeczy, m.in. skłaniając zagranicznych producentów do nawiązywania szerszej współpracy technologicznej z lokalnymi partnerami. W wielu prowadzonych lub dopiero zapowiadanych programach zakupowych szanse na zwycięstwo mają oferenci gwarantujący przeniesienie całej lub większości produkcji pozyskiwanego uzbrojenia bezpośrednio do kraju odbiorcy, najczęściej na zasadzie transferu technologii  (Trałowce dla GSL, 2014-12-01, Armatohaubice dla Indii, 2014-11-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.