Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fort Worth wraca do San Diego

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2016

Amerykański okręt USS Fort Worth opuścił wczoraj Singapur i skierował się w stronę San Diego.

USS Fort Worth jest już w drodze do Naval Base San Diego. Jego miejsce w Singapurze zajmie inna z jednostek klasy LCS, USS Coronado (LCS 4), typu Independence / Zdjęcie: USN

Wczoraj Changi Naval Base w Singapurze opuścił amerykański okręt USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom, klasy LCS (Littoral Combat Ship). Jednostka samodzielnie przejdzie do portu macierzystego Naval Base San Diego w Kalifornii, gdzie poddana zostanie przeglądowi i ewentualnym dalszym naprawom, które usuną skutki incydentu, do którego doszło na początku 2016.

W styczniu US Navy po raz pierwszy poinformowała o problemach technicznych USS Fort Worth (Awaria USS Fort Worth, 2016-01-25). Podczas postoju w Singapurze wykryto zatarcie elementów układu napędowego, do którego doszło wskutek użycia niewystarczającej ilości smarów. W wyniku incydentu ze swoich obowiązków zwolniony został dowódca USS Fort Worth, kmdr. por. Michael L. Atwell.

Pierwotnie zakładano, że USS Fort Worth powróci do San Diego o własnych siłach, wykorzystując zaledwie część mocy siłowni okrętowej, generowanej przez turbiny gazowe Rolls-Royce MT30. Takie rozwiązanie wymusiłoby dokonanie wielu postojów w celu uzupełnienia paliwa (Długi powrót USS Fort Worth, 2016-04-15).

Ostatecznie zdecydowano się naprawić uszkodzone elementy układu napędowego w Singapurze. Prace naprawcze zakończono w lipcu. W ostatnich tygodniach okręt przeszedł serię prób portowych i testów morskich nieopodal wybrzeży Singapuru, które wykazały, że jednostka jest w stanie powrócić do kraju o własnych siłach, wykorzystując pełną moc siłowni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.