Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awaria USS Fort Worth

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 stycznia 2016

US Navy poinformowała o wykryciu usterki układu pędnego fregaty rakietowej USS Fort Worth.

USS Fort Worth, typu Freedom, doznał awarii układu pędnego podczas pobytu w bazie singapurskiej marynarki wojennej Changi Naval Base / Zdjęcie: Michał Jarocki

Incydent miał miejsce w chwili, gdy amerykański okręt znajdował się na terenie Changi Naval Base w Singapurze. Przyczyny zdarzenia, w wyniku którego odnotowano problemy w działaniu elementów układu pędnego fregaty, są obecnie wyjaśniane. Według US Navy awaria nie przeszkodzi jednak w kontynuacji wielomiesięcznej misji bojowej USS Fort Worth (LCS 3), typu Freedom, zapoczątkowanej jesienią 2014 (USS Fort Worth w Singapurze, 2014-12-30).

Co ciekawe przed kilkoma miesiącami US Navy poinformowała o awarii innej z fregat rakietowych typu Freedom – USS Milwaukee (LCS 5, Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). Do zdarzenia doszło, gdy okręt szedł do nowego portu macierzystego w San Diego na zachodzie kraju (Kolejne LCS do San Diego, 2015-12-24). Zaledwie kilka dni wcześniej jednostkę przyjęto do służby podczas uroczystości zorganizowanej w Milwaukee na terenie stanu Wisconsin (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20).

W najbliższych miesiącach zakończy się azjatycka misja USS Fort Worth. Okręt powróci do San Diego, a jego miejsce w Singapurze zajmie wspomniany USS Milwaukee. W przyszłości US Navy przebazuje do Changi Naval Base co najmniej 4 fregaty rakietowe typów Freedom i Independence, które powstają w ramach programu LCS (Littoral Combat Ship, Stępka pod USS Tulsa, 2016-01-12; Chrzest USS Omaha, 2015-12-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.