Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia wybierze nowe OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 grudnia 2016

W najbliższych tygodniach rząd Norwegii powinien wybrać dostawcę nowych okrętów podwodnych.

Najprawdopodobniej już w 2017 Norwegia wybierze dostawcę nowych OP. Następnie rozpoczną się negocjacje cenowe / Zdjęcie: MO Norwegii

Minister obrony Norwegii, p. Ine Eriksen Soereide, poinformowała w wywiadzie udzielonym agencji Reuters, że wybór dostawcy nowych okrętów podwodnych może zostać podjęty w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej na początku 2017 Oslo ogłosi zwycięzcę przetargu. Następnie rząd skieruje do parlamentu odpowiedni wniosek, którego zatwierdzenie będzie niezbędne, aby rozpocząć negocjacje cenowe z producentem i ustalić szczegóły programu zakupowego.

Od kwietnia wiadomo, że o zwycięstwo z norweskim przetargu zabiega francuska grupa DCNS i niemieckie ThyssenKrupp Marine Systems (Oslo wybiera oferentów w przetargu na OP, 2016-04-08). Z udziału w przetargu wykluczono szwedzkiego Saaba, który oferował Norwegom kupno okrętów proj. A26. Jednostki te są obecnie budowane dla Svenska Marinen (marynarki wojennej Szwecji, Maszty dla A26, 2015-10-13).

Norweska marynarka wojenna zamierza pozyskać 4-7 nowych okrętów. Zakłada się, że realizacja programu potrwa 10 lat. Pierwsze jednostki mają pojawić się w linii w 7 lat po podpisaniu umowy. Nowe OP zastąpią w linii 6 jednostek typu Ula (na zdjęciu). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.