Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200. seryjny F-35

Lotnictwo wojskowe, 12 stycznia 2017

Lockheed Martin dostarczył 200. seryjny samolot wielozadaniowy F-35 Lightning II. To F-35A przeznaczony dla Japonii.

Drugi japoński F-35A startuje do lotu do bazy Luke / Zdjęcie: Beth Steel, Lockheed Martin

We wtorek zakłady Lockheed Martina w Fort Worth opuścił 200. seryjny wielozadaniowy samolot bojowy F-35 Lightning II. Był to F-35A (AX-2) – drugi samolot tego typu, przeznaczony dla Kōkū Jieitai (japońskich wojsk lotniczych samoobrony). Po 2-godzinnym locie japoński F-35A wylądował w bazie US Air Force Luke w Arizonie (Japoński F-35A przybył do bazy Luke, 2016-11-30).

Baza ta jest międzynarodowym ośrodkiem szkolenia pilotów F-35 z krajów, których siły zbrojne eksploatują, lub będą w niedalekiej przyszłości, eksploatować samoloty tego typu. Obecnie stacjonuje tam 47 F-35. Dotychczas wszystkie F-35 wylatały 75 tys. h. Przeszkolenie w ich pilotażu i obsłudze przeszło 380 lotników i 3700 oficerów i żołnierzy służb inżynieryjno-lotniczych (Adiry już w służbie , 2016-12-16, 100. F-35A dla US Air Force, 2016-08-29).

F-35B ze składu VMFA-121 będą pierwszymi samolotami tego typu, operującymi poza terytorium USA / Zdjęcie: USMC

Dzień wcześniej pierwsza operacyjna jednostka wyposażona w F-35B – Marine Strike Fighter Squadron 121 (eskadra myśliwsko-uderzeniowa, VMFA-121) Green Knights – wyruszyła w historyczną misję ekspedycyjną (Wstępna zdolność bojowa F-35B, 2015-08-03). W poniedziałek F-35B wystartowały z macierzystej bazy MCAS Yuma w stanie Arizona i udały się do MCAS Iwakuni w Japonii. Pierwszy etap przelotu zakończyło międzylądowanie w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.